Poland Running, polandrunning.pl


 


DOZ Maraton Łódź 2017: to będzie najgłośniejszy maraton w Polsce!

DOZ Maraton Łódź 2017, najgłośniejszy maraton w Polsce

Ponad 50 punktów kibicowania na trasie. Tegoroczny DOZ Maraton Łódź 2017 został przez organizatorów zapowiedziany jako «najgłośniejszy maraton w Polsce». Wszystko wskazuje na to, że nie były to słowa rzucone na wiatr. Przy trasie powstaną 52 punkty kibicowania. Połowę z nich opanują muzycy i zespoły, wyłonione w drodze konkursu przez lidera Comy, Piotra Roguckiego.


— Konkurs «Najgłośniejszy maraton w Polsce» spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem – mówi Kinga Jurkiewicz, koordynatorka akcji. — Wszystkie zgłoszone zespoły zostały zweryfikowane przez Piotra Roguckiego, który pełni funkcję dyrektora artystycznego DOZ Maratonu Łódź. Na trasie pojawią się najlepsi z najlepszych. Będzie głośno — zapowiada.

DOZ Maraton Łódź 2017, najgłośniejszy maraton w Polsce, Poland Running


Na trasie maratonu powstanie pięć stref, w których grane będą różne gatunki muzyczne. Łącznie
zawodnicy przebiegną koło 26 punktów z muzyką graną na żywo:

→ Muzyka Klubowa i Disco – 5 punktów (5-9 km trasy);
→ Rock’n'Roll – 5 punktów (9-14 km trasy);
→ Jazz i Muzyka Ludowa – 5 punktów (15-19 km trasy);
→ Pop – 5 punktów (21-29 km trasy);
→ Muzyka Świata – 6 punktów (29-42 km trasy).

DOZ Maraton Łódź 2017, najgłośniejszy maraton w Polsce, Poland Running


Biegacze bez wątpienia cieszą się na myśl o muzyce, która będzie zagrzewać ich do walki niemal na całej trasie maratonu. Zadowolenia nie kryją też sami muzycy:

— Cieszymy się, że zagramy na trasie DOZ Maratonu Łódź. Gramy żywiołową muzę, więc przebiegający obok nas zawodnicy na pewno dostaną energetycznego «strzała» — mówią członkowie rock’n'rollowej grupy De Indigo. — 42 kilometry, 26 zespołów, każdy grający inną muzykę. Dobra symbioza, czego chcieć więcej — wtóruje im DJ Blumental, który będzie czekał na zawodników na 9 km trasy.

DOZ Maraton Łódź 2017, najgłośniejszy maraton w Polsce, Poland Running


Na punktach muzycznych nie kończy się jednak zorganizowany doping przy trasie tegorocznego DOZ Maratonu Łódź 2017. Jak co roku, biegacze mogą liczyć na wsparcie młodzieży szkolnej oraz pracowników lokalnych firm. W ramach znanych już z poprzednich edycji maratonu akcji «Mistrz Kibicowania» i «Firmy na Maraton», na trasie zawodów powstanie kolejne 26 punktów kibicowania.

DOZ Maraton Łódź 2017, najgłośniejszy maraton w Polsce, Poland Running


— 15 z nich zorganizowanych zostanie przez szkoły i inne placówki, wyłonione w konkursie «Mistrz Kibicowania». W tym roku tematem przewodnim konkursu są kraje świata, stąd przy trasie znajdziemy akcenty kenijskie, brazylijskie, greckie, japońskie czy meksykańskie — mówi Karolina Adamus, koordynatorka akcji społecznych DOZ Maratonu Łódź. — Pozostałe 11 punktów wypełnią pracownicy firm, które coraz chętniej przyłączają się do kibicowania podczas naszego maratonu. Z roku na rok widzimy, jak wolontariat pracowniczy zyskuje na popularności — dodaje.

DOZ Maraton Łódź 2017, najgłośniejszy maraton w Polsce, Poland Running


DOZ Maraton Łódź to jedna z największych imprez biegowych w kraju. W ramach trzydniowych zawodów, oprócz maratonu odbywa się szereg imprez towarzyszących, takich jak Pelavo Kids Run, Ibuprom Sport 10 km Run oraz targi sportowe Run & Fun w Atlas Arenie.


Tegoroczny DOZ Maraton Łódź 2017 odbędzie się w dniach 21-23 kwietnia. Na listach startowych jest już ponad 4.500 zawodników.

Więcej informacji na ⇒ www.lodzmaraton.pl

DOZ Maraton Łódź 2017, najgłośniejszy maraton w Polsce, Poland Running


© Natalia Jędrzejczyk, Sport Evolution   © Copyright. All rights reserved.


Lodz Marathon, Maraton Łódź


Poland Running


Zobacz także:


EXPO Run&Fun: DOZ Maraton Łódź 2017
EXPO Run&Fun, DOZ Maraton Łódź 2017, Polska Liga Biegowa, Poland Running


ONICO Gdynia Half Marathon 2017
ONICO Gdynia Half Marathon 2017, Polska Liga Biegowa, Poland Running


Pojedynek dwóch mistrzów sportu
Pojedynek dwóch mistrzów sportu, triathlon, Paweł Korzeniowski, Robert Korzeniowski, Poland Running